Dom
Tematy

Jak zrobić miękką ścianę własnymi rękami

23 listopada 2020

729

Jak zrobić miękką ścianę własnymi rękami

Podczas planowania remontu w pokoju współcześni projektanci wykorzystują ogromną ilość opcji, które zakładają wykorzystanie różnych materiałów i technologii. Jeśli wcześniej ściany tylko barwione lub wklejony tapety, można teraz utworzyć miękki pasek, który dobrze wkomponuje się w każde wnętrze i będzie wyróżniającym akcentem w pomieszczeniu. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak zrobić miękką ścianę własnymi rękami, można zapoznać się z tym artykułem.

Zalety miękkich paneli

W każdej sypialni będzie oryginalnie wyglądać ściana, urządzone skóry, przy tym kształt paneli może być zupełnie inny: prostokątny, kwadratowy, w kształcie rombu, owalne lub niestandardowy. Pikowany wzór, który powtarza się na całej powierzchni panelu, może być wzięty z każdego stylu: klasyczny, art deco, Barok, high-tech.

Podczas montażu można wykorzystać różne tkaniny i inne materiały, które są w domu, aby nie wydawać pieniędzy na zakup nowych. Przy wyborze materiałów ekologicznych miękki pasek nie bierze żadnego zagrożenia i nie wydzielać szkodliwe substancje. Oprócz tego, urządzone ściana będzie mieć ciepło - i właściwościami. Łatwy montaż pozwoli stworzyć niepowtarzalny design ściany własnymi rękami, bez udziału specjalistów. Jeśli na ścianie jest ewidentne defekty, to w taki prosty sposób można je ukryć przed wzrokiem ciekawskich.

Aby z powodzeniem podkreślić głębię obrazu i ulgi miękkim pasku warto uzupełnić kompozycję oświetleniem w postaci bocznych kinkietów lub podświetlenia.

Na jakim tekstyliach zatrzymać wybór?

Wykończenie miękkimi panelami będzie udany, jeśli wybrać odpowiedni materiał podstawowy do tapicerki. Najbardziej typowymi opcjami są:

  • tkaniny;
  • skóra naturalna;
  • imitacja skóry.

Przy wyborze najprostszego wariantu – tkaniny – należy wziąć pod uwagę pewne niuanse. Tak, tekstylia musi być trwałe i odporne na zużycie, który nie zerwie i nie ulec uszkodzeniu podczas montażu. Bardzo ważne jest, aby materiał wytrzymał wszystkie obciążenia, w szczególności sprawka kotów, które lubią wspinać się po miękkim ścianach. Aby być pewnym na 100%, lepiej wybrać tkaniny obiciowe, które są używane do mebli tapicerowanych.

Sztuczna skóra również jest praktyczny i trwały materiał, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Ważne jest, aby wstępnie sprawdzić jej jakość. Ale podczas montażu mogą wystąpić trudności, tak jak imitacja skóry bardzo ciężki, więc styl capitone z niego nie wyjdzie.

Pomimo dużej liczby zalet naturalnej skóry, podczas instalacji wystąpią problemy, ponieważ materiał ten jest zepsuty. Jeśli jesteś niepewny swoich umiejętności, to zwróć się o pomoc do specjalistów. Najczęściej ze skóry naturalnej tworzą małe miękkie płyty, które są następnie montowane w jednym panele.

Dla pierwszej projektowania i montażu miękkiej ściany własnymi rękami lepiej wybrać tapicerka podkładki do mebli, a eksperyment spędzasz na małym obszarze, np. w głowach, na łóżeczku niemowlęcym.

Wybór wypełniacza

Po tym, jak materiał tapicerki jest wybrana, należy zakupić żwirek. Najczęściej do tych prac korzystają z pianki lub sintepon. Jeśli chcesz utworzyć grubą miękką ścianę, zatrzymać swój wybór na piankę, ale używać zbyt dużo wypełniacza nie warto.

Z pianką więcej pracują specjaliści, ale dla początkujących lepiej zrobić wyściółka z poliestru. W skład jego zalet można zaliczyć wyrównanie powierzchni lub tworzenie pewnej ulgi, rysunek.

Do mocowania wypełniaczy na podstawę wystarczy budowlanego zszywacza lub małych gwoździ z dużymi kapelusikami.

Sposoby montażu miękkiej ściany

Do tej pory specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem i noclegów miękkiej ściany w sypialni, wykorzystują takie metody:

  • metoda capitone;
  • zabezpieczanie na szkielecie;
  • zasłona;
  • używanie miękkich płytek.

Metoda capitone

Ten sposób jest najbardziej powszechne i modne. W jego podstawę wchodzi rysunek, zawartym za pomocą guzików, które ściągająco, materiał i tapicerkę w określonych punktach. Niektórzy nazywają go wagon dopasowany, tak jak w dawnych czasach, w taki sposób, bić ściany wewnętrzne trenerów.

Do założenia korzystają z płyty MDF, płyty gipsowo-kartonowe lub drzewo, na którym wiercone otwory w szachownicę w równej odległości od siebie. Mocuje się żwirek i naciągnęli tapicerka tkaniny. Ozdobne guziki naprawić za pomocą nylonu nici, której przechodzą przez tylną ścianę w przygotowanych otworach. Po naprawieniu każdej guziki należy zamocować nylon nić za pomocą budowlanego zszywacza, a następnie przejść do następnego. Właśnie ten wariant stosuje się przy projektowaniu ścian przy łóżku w sypialni.

Zabezpieczanie na szkielecie

Do wykonania pracy potrzebne reiki, z których należy zamontować stelaż pożądanej wielkości, a następnie mocuje się do ściany za pomocą śrub. Między listwami inwestują wypełniacz, który powinien mocno wchodzić w komórce, w razie potrzeby, na obwodzie można nałożyć ciekłe gwoździe. Po tym można przystąpić do mocowania tkaniny, która wycina z zapasem. Fiksacja tapicerka tkanki produkują za pomocą budowlanego zszywacza z góry na dół. To pozwoli uniknąć opadanie lub, wręcz przeciwnie, nadmiernego naciągania materiału.

Zasłona

Draperie nie można nazwać pełnoprawnym miękką powierzchnią, tak jak jej odnoszą się do kategorii tapety tkaniny. Stworzone płótno z wykorzystaniem wielu materiałów o różnych kształtach przykleić do ściany za pomocą ciekłych gwoździ. Można stosować jako pojedynczy obraz, jak i jego fragmenty.

Miękkie płytki

Do tworzenia miękkich płytek stosuje się metodęcapitone, który może być ozdobiony guzikami lub bez nich. W rezultacie otrzymują płyty w różnych rozmiarach i kolorach (na życzenie). Ich odnotowują na ścianie w zaplanowanej kolejności za pomocą ciekłych gwoździ.

Aby dobrze zabezpieczyć skrzydło od dołu, specjaliści korzystają z pomocy szyny, wygładzanie materiał. Jeśli użyć metody miękkich płytek warto wcześniej opracować rysunek i ilość szczegółów, aby uzyskać pożądany kształt miękkie ściany.

Miękka ściana – jest to prosty sposób na uzupełnienie wnętrza pokoju oryginalnym elementem, forma i kolorystyka, które mogą komponować się z kolorami używanymi do wnętrza, lub odwrotnie, – być jasnym akcentem.

Porady czytelników:

  • szpachla betonowego sufitu własnymi rękami;
  • jak prawidłowo zamontować akrylową wannę.

Wideo

Kilka przykładów miękkich ścian

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn