Dom
Tematy

Jak znaleźć wodę do studni

18 czerwca 2021

1203

Jak znaleźć wodę do studni

Niektórzy ludzie, u których w domu w kranie ciągle jest woda, myślą, że ona jest wszędzie, na każdym odcinku wystarczy zrobić dobrze i korzystaj z krystalicznie czystą wodą. W rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej – jedni nie mogli dostać się do wody, u innych ona nie nadaje się nawet do prania, a polany jej ogród stał się podobny do spalonej wapienne pustynię.

Taki temat jak znaleźć wodę do studni, istotne zarówno dla osób, które dopiero zamierzają wildcat, jak i dla tych, którzy już istnieje, ale nie jest to pragnienie, aby naprawić sytuację.

Rozważmy różne sposoby, które mogą pomóc rozwiązać ten trudny problem.

Jak są wodonośnych warstw w ziemi

Aby było jasne, o czym dalej będzie mowa, trzeba zrozumieć, w jaki sposób odbywają się pod ziemią wodonośnych warstw, które można podzielić je na 3 grupy.

 • Górna (lub jazda) woda. Ten warstwy wodonośnej znajduje się w pobliżu powierzchni ziemi. Taka lokalizacja sprawia, że stosunkowo łatwą jej wydobycie, ale coraz częściej pić z tego źródła, nie można, tak jak ta woda źle oczyszczona i pełna różnych szkodliwych substancji, i nadaje się tylko dla potrzeb technicznych i podlewania ogrodu. W najgorętszy czas w roku, kiedy szczególnie potrzebują wody, woda w tym warstwa wodonośna warstwie może zniknąć i pojawić się dopiero po jesiennych deszczach.
 • Woda gruntowa. Warstwa ta znajduje się poniżej pierwszego wodoodporny warstwy. W takiej studni woda może wahać się w niewielkich granicach, i jego skład chemiczny jest wystarczająco stabilny. Często woda w tym warstwa wodonośna warstwie znajduje się pod ciśnieniem i przy wchodzeniu bura w niego, może z ciśnieniem na zewnątrz.
 • Artezyjskie wody. Nazywa się tak dlatego, że wydobycie jej się dzieje z głębinowych, studni artezyjskich. Aby dostać się do tego podziemnych musiał ciężko pracować, ponieważ warstwy te odbywają się na głębokości ponad 40 m. Takie pokłady odbywają się w płaszczyźnie poziomej, więc głębokość szybu, najbardziej prawdopodobne jest, będzie taka sama, jak u sąsiadów. W większości przypadków z niej pochodzi czysta woda, ale w niektórych przypadkach może być konieczne dodatkowe czyszczenie.

Według tych danych staje się jasne, że w celu uzyskania wody pitnej są dopuszczalne tylko ostatnie 2 metody, ale, tak jak ludzie mają różne potrzeby, to zastanów się, jak znaleźć wodę do studni, starając się określić jak najdokładniej, gdzie ona może być. Zatrzymajmy się na niektórych metodach, które najbardziej poprawny wynik.

Metoda obserwacji

W dawnych czasach ludzie nie mieli takich precyzyjnych instrumentów, jakie są dzisiaj, jednak siedziba wody utożsamiali z wielką precyzją, ale nie z powodu jakichś wybitnych zdolności, a jedynie dzięki obserwacji.

Dobrze wiadomo, że przed jakimś kataklizm zwierzęta zachowują się inaczej, ponieważ w przeciwieństwie do człowieka, w nich zawarta jest zdolność do lepszego postrzegania naturalnych zmian. To samo dotyczy i wyczucia na wodę.

 • Polne myszy unikają bliskości wody, i dlatego robią gniazda na gałęziach drzew i krzewów.
 • Koń w czasie upałów, próbuje zdobyć sobie wodę z ziemi, i będzie to robić w miejscu, gdzie istnieje możliwość, aby się do niej dostać.
 • Psy, uciekając przed upałem, wykopać w takich miejscach zagłębienia, w które potem leżą.
 • Kury nie biegnie tam, gdzie czują bliskość wody.
 • Gęsi specjalnie wybierają miejsca, gdzie znajduje się skrzyżowanie zbiorniki wód podziemnych żył.
 • Polne myszy unikają bliskości wody, i przenoszą się na gałęzie drzew i krzewów robić gniazda w ziemi.
 • Robale zsuwa się w garść i ustanawia "słupki" w tych miejscach, gdzie poziom wilgoci powyżej.

Zjawisk naturalnych i roślin jako wskaźniki

Wierzba rośnie tam, gdzie jest woda

 • Takie drzewa, jak olcha i wierzba rosną tylko na wilgotnej glebie. Szwedzka drewna kopiuje system korzeniowy, a jeśli jest pochylona w bok, to znaczy, że jest bardziej wilgotno.
 • Jabłoń i wiśnia chorują na wilgotnej glebie, a ich owoce często gnijąт.
 • Latem można obserwować mgłą – wieczorem będzie najbardziej gęsty i wirować w tym miejscu, gdzie wody gruntowe są najbardziej zbliżone do powierzchni.
 • Tam, gdzie rozwijają się wilgoć miłości roślin, oznacza to, że ich system korzeniowy jest w wilgotnej glebie.

Połączenie tych czynników pomoże wybrać najbardziej dogodne miejsce do studni

Naukowe podejście do poszukiwania wody

Oprócz obserwacji, do wyszukiwania wody można również korzystać z różnych urządzeń. Zobaczmy, jak można szukać wody za pomocą przedmiotów.

 • Żel krzemionkowy, sól, lub kruszony z cegły. Metoda ta jest dopuszczalna tylko w przypadku suchej gleby. Jeden z powyższych materiałów należy wypełnić w klinkier nieszkliwiony glinianym garnku, i odważyć się na precyzyjnej wadze, a dane zapisać. Zakop garnek owinięty w gazę w ziemi na pół metra, a w ciągu dnia wyjmij z gruntu, i ponownie zważyć. Ogromny zysk mówi o bliskości wody.
 • Szklane słoiki. Rano ulozyc w dół na swojej działce ich szyjką w tych miejscach, gdzie sanitarne można zrobić dobrze. Przez dobę sprawdź, w jaki z nich pojawiła się para. Jego obecność i ilość, świadczy o tym, że woda płytko.

Istnieje również wiele nienaukowe metodyd, z którymi, w razie potrzeby, można eksperymentować.

Wideo

Ten film opowiada o jednym z naukowym podejściu do poszukiwania wody.

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn