Dom
Tematy

Jak zebrać kabinę prysznicową? Montaż kabiny prysznicowej

8 stycznia 2021

447

Jak zebrać kabinę prysznicową? Montaż kabiny prysznicowej

Współczesny rynek urządzeń sanitarnych w stanie zaoferować rozwiązanie zadań, które wcześniej były niemożliwe lub trudne do wdrożenia. Na przykład, ustawienie własnej kabiny sprawiała wiele trudności i była dość rzadkim zjawiskiem. Jednak wraz z rozwojem technologii produkcji, pojawiły się materiały, dość tanie, a jednocześnie posiadające dobrymi właściwościami użytkowymi. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty produkcji, a więc i ostateczną cenę na gotowy produkt.

Pojawiło się wielu producentów i modeli, więc zamontować w domu kabinę prysznicową teraz na siłę praktycznie każdemu.

Definicja i rodzaje

Prysznic uważa urządzeń sanitarnych urządzenie, tak czy inaczej ogrodzony od reszty przestrzeni łazienki i przeznaczone do podejmowania zabiegów wodnych. Niektóre nowoczesne modele mają dość skomplikowany system, pozwalający przeprowadzać sesje hydromasażu.

W zasadzie można wyróżnić dwa podstawowe warianty budowy kabiny:

  • Kabina wypoczynkowa.
  • Kabina prysznicowa.

Główną różnicą opcji od siebie jest to, że w prysznic zakątku jako jednej lub dwóch skrzydeł występują ściany pomieszczenia, wanna, podczas gdy w wersji kabiny konstrukcja przewiduje wszystkie cztery ściany. Dlatego, wypoczynkowa w pewnym stopniu ma ograniczenia dotyczące miejsca instalacji, a kabina jest ich pozbawiony i może być zainstalowany praktycznie w każdym dowolnym miejscu. Jednak opcja zakątka wiele łatwiejsze z punktu widzenia technologicznego urządzenia, a więc i samemu zebrać go będzie łatwiej, ale w tym samym czasie, za to będzie musiał zapłacić rozebrany funkcjonalność urządzenia.

Jak by nie było, decydować będzie musiał samodzielnie dla każdego konkretnego przypadku, na podstawie postawionych zadań.

Urządzenie techniczne

Należy zastrzec, że nie ma możliwości kabin prysznicowych, które można nazwać na sztywne. Jako takie są one dosłownie, i wszystkie prace do ich montażu są w instalacji i podłączeniu urządzenia do systemów zaopatrzenia w wodę i kanalizacji. O złożeniu w tym przypadku nie chodzi, więc zatrzymywać się na niuansach nie będziemy.

Co do reprezentacji wariantów wykonania kabin, to trzeba zaznaczyć, że niezależnie od tego, jaki wariant (wypoczynkowa lub kabina) jest używany, urządzenie będzie składać się z następujących elementów składowych:

  • główny zbiornik-miska;
  • skrzydła-ściany przesuwne panele, które będą pełnić funkcję drzwi;
  • kompleks urządzeń, przeznaczonych do podawania wody do środka kabiny;
  • dach kabiny.

Co do części kabiny, to oni też mogą mieć kilka wariantów. Tak więc, na przykład, zbiornik-miska może być wykonana z akrylu, metalu lub ceramiki. Co do skrzydeł i dachu, to te elementy konstrukcji najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych.

Instalacja i montaż

Instrukcja montażu kabiny prysznicowej w czterech częściach

Wybór miejsca

Priorytet działanie przy instalacji jest wybór miejsca do przeprowadzenia prac. Rzecz w tym, że kierując się przy tym należy nie tylko konstrukcją urządzenia, ale i w systemów zaopatrzenia w wodę i kanalizacji. Idealne rozwiązanie, jeśli spuszczanie kabiny znajduje się, jeśli nie bezpośrednio nad spływem, to jak najbliżej niego. To w znacznym stopniu ułatwi zadanie podłączenia do kanalizacji.

Montaż kabin prysznicowych, zwłaszcza, jeżeli form factor produktu – wypoczynkowa, wymaga idealnie gładkich powierzchni, takich jak ściany, jak i podłogi. Ta okoliczność musi być wyjaśnione przed rozpoczęciem prac. Jeśli w trakcie oględzin miejsca przewidywanej zabudowy zostaną ujawnione wady, należy je bezwzględnie usunąć.

Montaż podstawki

Dalej można przejść do instalacji olejowej. W zasadzie, zadanie to nie jest zbyt skomplikowane do wykonania, ale ma pewne niuanse. Rzecz w tym, że najczęściej do instalacji tego elementu konstrukcji stosuje się specjalne nóżki, wyposażone czterema śrubami. Nogi trzeba nie tylko ustaw, ale i wyrównać sam palety tak, aby był położony jest poziomo.

Jeśli model palety wykonany jest z akrylu, a pod nim powinien być wykonany specjalny stelaż, przeznaczony dla zwiększenia trwałości, a więc i trwałość całej konstrukcji.

Wraz z innymi, na tym etapie prac należy wykonać podłączenia odpływu brodzika i systemu zaopatrzenia w wodę. Wszystkie miejsca połączeń powinny być traktowane z uszczelniaczem.

Montaż ścianek i drzwi

Następnie można przystąpić do instalowania innych elementów, a mianowicie ścianek i drzwi. Jako przewodnik może być stosowany schemat montażu, dołączona do produktu. Zazwyczaj ścianki montowane są w specjalne rowki palety i mocowane śrubami i elementami sztywności.

Wtedy w podobny sposób są montowane drzwi kabiny. W zależności od konstrukcji, drzwi mogą być umieszczone jak wahadłowy, jak i przesuwnych. Jak by nie było, ale przed tym jak zainstalować drzwi, trzeba zamontować elementy łącznika.

Montaż dachu

Końcowym etapem prac jest montaż dachu kabiny. Jak i inne elementy, jest montowany zgodnie z dołączoną instrukcją. Warto zauważyć, że niektóre warianty budowy mogą być wyposażone w elementy oświetlenia i przy podłączeniu należy zachować maksymalną ostrożność i wykonać pracę solidnie. Prąd i wilgotność – nie jest bezpieczne połączenie, a ponieważ podchodzić do montażu takich elementów konstrukcji ma niewłaściwy są po prostu niedopuszczalne.

Po zainstalowaniu kabiny należy sprawdzić jej działanie i szczelność miejsc połączenia.

Wideo: Montaż kabiny prysznicowej

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn