Dom
Tematy

Jak zainstalować odpływ w łazience. Jak zamontować syfon

4 maja 2021

1995

Jak zainstalować odpływ w łazience. Jak zamontować syfon

Spotkaliście się z tym, że nie wiesz, jak ustawić odpływ w łazience? W widoku wielu ludzi wykonanie takiej pracy sił tylko profesjonalnych hydraulik, wyposażonego w dużą ilość narzędzi. Jednak nie wszystko jest tak trudne, jak może się wydawać. Czytając zawarte materiał, zdasz sobie sprawę, że instalacja odpływu może być wykonany własnymi rękami.

Syfony mogą być różnej wysokości. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zmierzyć odległość od dna wanny do podłogi. Powinno być nie mniej niż 15 cm, Jeżeli wanna nie jest jeszcze zainstalowany, należy wykonać montaż i mocno ją przypiąć – ona nie powinna się ruszać.

Instalacja syfonu w wannie

Jak zebrać prosty syfon do wanny i jak przebiega wymiana osprzętu łazienki:

Co to za urządzenie

Jak wykonać montaż odpływu w łazience? U człowieka, nie znającego tego rodzaju terminologią, takie pytanie może wywołać tylko dodatkowe pytania, w rzeczywistości oznacza to, że w łazience będzie ustawiony specjalny syfon z kranu do podłączenia do przelewu. Właśnie o tym będziemy rozmawiać, ale najpierw musi uporać się z budową oraz zasadą działania tego urządzenia.

Zasada działania syfonu

Niezależnie od konstrukcji, spust z syfonem, w którym stale powinna być woda, a jeśli ona wyparować lub nastąpi załamanie uderzeń cieczy z ewentualnego, to w pomieszczeniu trafią nieprzyjemne zapachy z rury kanalizacyjnej. Aby do tego nie doszło, musi być zainstalowany wentylatora rura lub próżniowy zawór.

Jeśli przyczyna zainstalowaniu nowego odpływu polega na tym, że się z niego nieprzyjemny zapach, to trzeba ustalić, czy to wina syfon.

Urządzenie spustowe do kąpieli

Decydując się na zakup najbardziej prosty, nowoczesny odpływ do wanny, można spotkać się z tym, że zamiast przedstawionego na rysunku urządzenia, dostaniesz pakiet z mnóstwem elementów plastikowych. Bać się nie należy! Jeśli nie ty, to twoje dzieci lub wnuki zbierali Lego. Możesz mieć pewność, że montaż syfonu dzieje się o wiele łatwiej i szybciej.

Jak zebrać

Tak więc, syfon zakupiony i przywieziony do domu. Aby żaden szczegół nie zgubiła, otwierać pakiet i umieścić zawartość trzeba na szerokim stole, a najlepiej na podłodze. Dokładnie zbadać każdy szczegół, aby nie było skazy. Sprawdź, swobodnie czy zlacza gwintowane części.

Markowe syfony pakowane są w karton i wyposażone szczegółową instrukcją montażu. Wadliwe części praktycznie nie natknąć.

Znaleźć tam dokładne instrukcje montażu raczej nie uda się – w najlepszym razie niewielki rysunek syfonu. Tak jak części nie jest tak dużo, jak może się wydawać, to znaleźć dla każdego swoje miejsce nie będzie trudne. Już na co warto zwrócić szczególną uwagę na to, po której stronie się ustawić uszczelkę gumową. Rzecz w tym, że oni stożkowy. Zasada instalacji tych gum jedno – wąska część do części ustnej, a szerokiej na nakrętce, co dobrze widać na rysunku (wyświetlono brązowe strzałki). Raz zaciskać, wszystkie połączenia nie jest konieczne, ponieważ może być konieczna regulacja na miejscu.

Montaż odpływu

Zbieranie śliwek, trzeba ustawić go w wannie.

 • W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie ma kawałków starej uszczelki lub jakiegoś oblepiony śmieci. Lądowanie zabaw powinna być czysta i gładka (zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz wanny). Jeśli nie, to jednostka nie może produkować do rozwiązania problemu.
 • Dolna część syfonu ma szeroką wlewowy z umniejszanie od wewnątrz – to miejsce klienta do uszczelki (pokazuje niebieska strzałka). Jeśli długość rąk pozwala to na dalszy montaż można wykonać bez pomocy. Syfon z włożonymi na niego uszczelnieniem jest pod dolne oko wanny i utrzymywane w tej pozycji.
 • Od wewnątrz wanny upewnij się, że dolna uszczelka nie przesunęła się w bok.
 • Na otwór spustowy układa się uszczelka (na nią wskazuje zielona strzałka), instaluje się i przywiązuje się górna pokrywa z kratką. W nowoczesnych modelach mocowanie odbywa się miedzianym śrubą, w starych modelach pokrywa posiada gwint i wkręca się bezpośrednio w syfon.
 • W ten sam sposób można wiązanie otwór przelewowy i odbywa się jego połączenie z syfonem za pomocą elastycznego węża z wstępnie wszyscy sobie nakrętkami i stożkowym podkładkami.
 • Kolejnym krokiem będzie podłączenie do kanalizacji. Jak zwykle, po podłączeniu do PVC kanalizacji rur problemów nie występuje, a do tego, aby wykonać połączenie z żeliwa rury, trzeba kupić gumową osłonę w odpowiednim rozmiarze.
 • Nękany wszystkie połączenia, należy sprawdzić, czy nie ma gdzieś wycieków. Odbywa się to po prostu – w wannie jest woda, a pod wanną trzeba patrzeć. Potem trzeba zamknąć korek i sprawdzić, czy pojawią się na dole krople wody, gdy wanna się trochę uzbiera. Ostatnim etapem będzie sprawdzenie szczelności instalacji przelewu. Do tego trzeba pobierać wodę, dopóki nie popłynie w syfon poprzez przelew.

Pod wanną sucho? Wtedy montaż syfonu zakończyła się pomyślnie.

Plastikowe części nie różnią się wysoką wytrzymałością, dlatego w przypadku ich zatwierdzenia, nie muszą wkładać wiele wysiłku. Po wykryciu wycieku, zdemontować połączenie i smarując uszczelkę instalacja wodociągowa silikonem, zbierz.

Automatyczne rodzaje obróbek blacharskich

Teraz przyjrzyjmy się, co to jest automatyczny odpływ-przelew, i jak poprawnie go zainstalować.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wśród tych urządzeń są modele, w których zarządzanie spływem dzieje się inaczej.

 • Odpływ-przelew automat.
 • Odpływ-przelew półautomat.

Byłoby źle, aby powiedzieć, że jeden wygodny w użyciu, a drugi nie, tak jak są one konstrukcyjnie różnią się. Dlatego każdy wybiera mechanizm spustowy według własnego uznania.

Jeśli mówimy o najtańszych modelach, automatyczny przelew długo będzie trwać. Tak jak naprawy nie podlega, to wkrótce znowu będę musiał wymieniać całego urządzenia.

Montaż półautomatycznego syfonu

Półautomatyczne syfony (jak i automatyczne) mogą być wykonane z:

 • sanitarnej tworzywa sztucznego;
 • mosiądzu;
 • miedzi;
 • stali chromowanej;
 • silumin.

Syfon siluminowy – najgorszy wybór. Mało tego, że może on ulec uszkodzeniu podczas montażu, więc jeszcze przez jakiś czas po prostu się rozpaść. Wyroby z miedzi, mosiądzu i stali chromowanej można nazwać trwałe, ale ze względu na wysokie koszty nie są duże zapotrzebowanie.

Produkty z sanitarnych z tworzyw sztucznych silniejsze siluminowy syfonów i bardziej trwałe, ponieważ im nie straszna agresywne środowisko. Dużą rolę w popularności wyrobów z tworzyw sztucznych odgrywa ich niska cena i łatwy montaż. Co do kompilacji, to proces nieco bardziej skomplikowana montażu zwykłego plastikowego odpływowo-przelewowy, i różni się tylko tym, że zamiast krat trzeba ustawić elementy sterowania, jak pokazano na schemacie powyżej.

Montaż syfonu automatycznego

Ustawić automatyczne spuszczanie się jeszcze łatwiejsze, niż półautomatyczny, tak jak nie jest potrzebna instalacja kontroli – cały mechanizm w dolnej części syfonu.

Jeśli w trybie automatycznym grawitacyjnego będzie dostępna na dostarczanie wody do kielicha, to taki przyrząd musi instalować przedstawiciel firmy, inaczej od momentu, jak sam wykonaj instalację, producent przestanie spełniać warunki gwarancji. Mówiąc prościej – na gwarancji go już nie naprawię i nie zastąpią.

Praktyczne porady

Zakupiona system odpływu musi być wygodny i niezawodny, o co trzeba zadbać wcześniej. Dokonując wyboru, ważne jest, aby zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Zarządzanie mechanizmem opróżniania może odbywać się za pomocą zaworu, przyciski lub pokrętła. Z góry określić i mocno zdecydować, jaki mechanizm pasuje do ciebie i będzie najbardziej wygodne. Jeśli wyobrazić sobie trudno, to można iść do sklepu z odżywkami i poprosić sprzedawcę, aby pokazać różne modele.
 • Jeśli sprzedawany metalowa system odpływowo-przelewowy, to z pewnością musisz dowiedzieć się, z jakiego metalu jest wykonana. Niektórzy producenci siluminowy wyrobów nakłada na nich rozpylania i na zewnątrz są bardzo podobne wyroby z mosiądzu.
 • Biała wanna będzie komponować się z wszelkimi barwami pokrywy syfonu. Najważniejsze, żeby nie było wzdęć i dysharmonii ze stylem pomieszczenia.
 • Automat lub półautomat? Nie spiesz się, aby podjąć decyzję, tylko słysząc słowo automat. Sposób opróżniania różni się w sposób zasadniczy. W automatycznym systemie do tego, aby prowadzić mechanizm działania śliwka w działanie, trzeba podjąć wysiłek, do pokrywy zakrywającej otwór spustowy. Jeśli wodę trzeba spuścić, biorąc kąpiel, to tutaj nie ma problemu. Półautomatyczny system zarządza systemem odpływu z zewnątrz.
 • Wybierając półautomatycznie sterowaną system, ważne jest, aby zwrócić uwagę na lokalizację linki sterowania – może być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rury przelewowe. Ostatnia opcja lokalizacji liny bardziej estetyczny, ale naprawy nie podlega.

Zainstalować syfon do wanny samodzielnie proste. Trzeba trzymać się wskazówek z przedstawionej instrukcji montażu i instalacji konkretnego modelu sprzętu.

 

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn