Dom
Tematy

Jak usunąć śnieg z dachu domu?

6 stycznia 2021

290

Jak usunąć śnieg z dachu domu?

W pewnym stopniu pokrywa śnieżna może służyć jako izolator w okresie zimowym. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy opadów duża liczba. Ich znaczny ciężar może zniszczyć całą konstrukcję. Również warstwy mogą odwilż i warstwowanie, co może prowadzić do uszkodzenia dachu. Aby tego uniknąć, trzeba wiedzieć o tym, jak usunąć śnieg z dachu własnymi rękami.

Narzędzia specjalne

Jeśli mieszkasz w domu prywatnym, to czyszczenie dachów nie spowoduje większych trudności, jak może się wydawać na raz. Do tego można zbudować kilka prostych narzędzi. W większości przypadków wystarczy podważyć górną warstwę, a może już pociągnąć za sobą resztę.

 • Jeśli masz sad, to muszą być dostępne na motyka. Należy wziąć ją i ostrze zamknąć za pomocą plastikowej lub drewnianej okładziny. Do tego można w przedmiocie zrobić niewielką szczelinę na połowę głębokości i za pomocą plastikowych opasek zablokować go. Teraz należy wydłużyć uchwyt. Można to zrobić za pomocą aluminiowej lub innej słuchawki z stop lekki składu. Do takich celów nadaje się również drewniana podłoga derzhak dużej długości. Następnie, za pomocą tego narzędzia delikatnie wtrącać się warstwy i kurczyć się ich na siebie. Ważne jest, aby stać w odpowiedniej odległości, aby was nie ukrył.
 • Kolejnym rozwiązaniem będzie podobna konstrukcja, ale zamiast ostrza chopper można wziąć część arkusza blachodachówki lub żelazie, zablokować prostopadle derzhaku na końcu i czyścić w ten sam sposób.
 • Można wyprodukować więcej nieskomplikowane urządzenie. Do tego potrzebny jest stalowy drut o średnicy ponad 10 mm. Z nią trzeba zrobić prostokąt. Jego strony mogą być 30×20 cm, 40×30 cm Zbierane w zależności od okoliczności. Zrobić go w taki sposób, aby dwa końce spotkali się na środku i można je było zagiąć pod kątem 90 do drenażu, który potem będzie zamocowana na sztangę. W końcu musi się udać schyloną siatką w kształcie prostokąta. Na dolną stronę ramy należy zamocować PVC płótno lub gęstej ceratą, która na szerokość będzie taka sama, jak duża strona prostokąta, a w długości – 1,5‒2 m. Czyszczenie odbywa się w następujący sposób: urządzenie należy ustawić tak, aby folia była na dole. Ruszmy nasze narzędzie, aby warstwy śniegu odbywały się za siatką. Pierwsze na cerata, będą swobodnie się toczyć w dół. W ten sposób za kilka fragmentów można usunąć wszystkie lub część opadów z dachu.

Jeśli nie chce coś zrobić własnoręcznie, można kupić gotową konstrukcję. Na myśli zwykle przypomina kolec łopatę do śniegu z teleskopowym uchwytem. Płótno wykonana jest z plastiku, więc charakteryzuje się niewielką wagą i może być łatwo podniesiona do poziomu dachu.

Najlepsza grabie dachowe do śniegu

Butelka-fasadowa metoda

Dla tej opcji będziemy potrzebować zwykłe plastikowe butelki (najlepiej, jeśli będzie możliwość korzystania plastikowe kanistry), a także solidna lina. Długość liny powinny na kilka metrów przekraczać wielkość dwóch połaci dachowych.

 • Odcięty od butelek lub puszek szyjce. Długość całkowita może być do 10 cm Za dużo robić nie ma sensu, bo będą się wyginać.
 • Dobieramy wiertło o średnicy liny i wiercić otwór w pokrywie. Można zrobić go nożem. Ubierz pokrywę na liny i z dwóch stron zawiązujemy guzki, aby ona została ustalona.
 • W razie potrzeby, na skrawkach butelki można wyciąć ostre zęby, aby działo się lepszą przyczepność.
 • Kończymy na pokrywę szyjkę, które obcinały. Umieszczamy wszystko w taki sposób, aby na jednym końcu rozstępy pokrywy spojrzał w górę. Na drugim końcu umieszczamy wszystkie tak samo, ale zawraca butelki w przeciwną stronę.
 • Odległość między tymi dwoma częściami musi być równa długości połaci dachu. Lepiej go nie zmniejszyć, aby nie czepiać kalenica podczas wykonywania zadania.
 • Jeśli używane butelki, a nie z puszki, można wykonać kilka takich lin i połączyć je w węzeł na krawędziach.
 • Dalej rzucamy linę przez dach i z przyjacielem lub partnerem w życiu przeciąga się linę. W ten sposób możemy usunąć słup śniegu.

Jeśli nie ma kogoś, kto mógłby trzymać drugi koniec, to można złapać środek konstrukcji za komin lub inną podstawę i samodzielnie na przemian pociągnąć za końce liny.

Grayem dach

Ważne jest, aby wiedzieć, że taka metoda nie nadaje się do wszystkich rodzajów dachów. Niektóre pomostowe od gwałtownego spadku temperatury może po prostu pęknąć i będzie więcej szkody niż pożytku. Inne mogą łatwo ulec zapaleniu. Do takich celów czasami zaleca się stosowanie budowlany suszarka do włosów. Ale wyobraź sobie, ile trzeba, aby uruchomić i zatrzymać na dachu, aby to wszystko się rozgrzać. Należy pamiętać, że ten sposób będzie dostępny w tym przypadku, jeśli masz strych, który nie jest pod strych, a także sam dach nie ocieplony na obwodzie podłogi.

 • Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, należy użyć opalarki. Najlepiej, jeśli będą to elektryczne urządzenia.
 • Nie należy używać urządzenia, w których są otwarte płomienie.
 • Miejsce ogrzewania należy wymieniać w regularnych odstępach czasu, w przeciwnym razie może być niepotrzebny spadek temperatury.
 • Zawsze jesteś w pobliżu urządzenia, aby podjąć działania w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.
 • Należy zapewnić dobrą wentylację. Podczas pracy urządzenia grzewcze bardzo szybko pochłaniają tlen z powietrza.

Czasami czyszczenie dachów śniegu i lodu może być wykonywane przy pomocy dziurkacza lub dłuta z młotkiem. Zdarza się to wtedy, gdy mrożony warstwa osiągnął już odpowiednią grubość i może wyrządzić szkodę innym przypadku potknięcie się. W innych sytuacjach można przejść standardową metodą. Do tego potrzebne łopata i długa drabina, którą można podnieść do kalenicy. Trzeba po prostu wejść i zrzucić śnieg.

Robić to należy bardzo ostrożnie, aby warstwy się nie zaczęła się przesuwać i nie zestrzelili was razem z drabina składana. Stosować pasy bezpieczeństwa. Można przyspieszyć topnienie śniegu, z góry po zamontowaniu systemu ogrzewanie kabla. W tym przypadku nie trzeba stosować specjalnego wysiłku – wystarczy kliknąć klawisz przełącznika. Zebrany śnieg można wywieźć na ogród lub kwietniki. Później stanie się źródłem wilgoci.

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn