Dom
Tematy

Jak rozgrzać się zamrożone wodociąg?

16 listopada 2020

882

Jak rozgrzać się zamrożone wodociąg?

Wodociąg, jak zwykle, musi być poprowadzone poza strefą przemarzania lub prostowaniu pleców specjalnymi materiałami. Ale w praktyce niektóre odcinki rurociągu pozostają niezabezpieczone przed wpływem ujemnych temperatur i wraz z nadejściem zimna woda w nich zamarza. Aby rozwiązać jak rozgrzać się zamrożone wodociąg, można zastosować jedną z wielu metod, które są używane w danej sytuacji.

Zastosowanie wrzącej wody

Jeśli rura wodociągowa znajduje się na otwartej przestrzeni, do jej rozmrażania można skorzystać z ciepłej wody, wniesiona do stanu wrzenia. Dotyczy to rur znajdujących się w pobliżu domu, w garażu lub w pomieszczeniu letniej kuchni, która nie posiada systemu ogrzewania.

  • Woda nagrzewa się do wrzącej wody, mieni się w lub herbaty lub innego pojemnika, po czym wylewa się bezpośrednio na odcinek rury, który chcesz odblokować.
  • Proces rozgrzewka wodociągu będzie bardziej skuteczne, jeśli przed użyciem ciepłej wody rury w określonym miejscu owinąć jak największą ilością tkanki. Ten ruch pozwoli wodzie w włóknach materiału utrzymać wysoką temperaturę w ciągu dłuższego czasu, więc rura będzie rozmrażać szybciej.

Jeśli odcinek rury, który trzeba rozgrzać się, znajduje się w słupie gruntu, to praca na rozgrzewka może przeciągnąć się przez długi czas. W tym przypadku należy uzbroić się w cierpliwość, lub zastosować inny szybszy sposób.

Korzystanie z suszarki

Jeśli nie podszedł powyższy sposób i warto się pytanie, jak rozgrzać się zamrożone wodociąg, to można spróbować to zrobić za pomocą budowlanego suszarki, różni się mocą. Jeśli takiego nie ma, można użyć zwykły suszarkę do włosów, grzejnik, który jest obecny w wielu domach.

  • Metoda ta nie jest jednak prosta, niż poprzedni. Tylko po to, aby osiągnąć pozytywny wynik należy wystarczającego czasu oddziaływać gorącym powietrzem urządzenia na problematyczne miejsca i rury.
  • Aby nie tracić czasu i przyspieszyć proces rozmrażania najlepiej nad określonym miejscem instalacji wodociągowej zbudować mały szałas. To ustrojstwo będzie opóźniać ciepłe powietrze w granicach ich zarysy. Dzięki temu ciało rury raczej się rozgrzeje i lodowy zator odwilż.
  • Woda ma właściwość w pierwszej kolejności marznąć na odcinkach sieci wodociągowej, na których znajdują się kształtki. Dlatego należytą uwagę przy rozruchowy należy zwrócić pokoleniom, koszulki i innych miejscach rurociągu, gdzie woda zmienia kierunek ruchu.

Przy stosowaniu tej metody należy wziąć pod uwagę materiał, z wodociągu. Jeśli jest on wykonany z tworzywa sztucznego, trzeba uważać na temperaturę powietrza, który wpływa na powierzchni rury. Przy dużej temperaturze plastik może się stopić, więc pracować trzeba ostrożnie.

Wpływ porażenia prądem

Następujące metody oparte na działaniu prądu elektrycznego. Z ich pomocą można stopić lód jak w metalowym przewodzie rurowym, jak i w oprawie plastikowej.

  • Aby rozgrzać się rurę wykonaną z metalu, można zastosować transformator do prac spawalniczych. Przewody z "+" i "–" są na przeciwległych końcach zamarzniętej rury i na nich serwowane jest duży prąd. Taka metoda nadaje się do tego, aby rozmrażać lód w metalowej rurze. Do rozmrażania wodociągu wykonanego z tworzywa sztucznego, taka metoda się nie nadaje.
  • W przypadku z rurą z tworzywa sztucznego stosuje się przewody z miedzi o przekroju 2,5 mm2. Najpierw przewody należy przygotować specjalny produkt. Z jednej strony kabla jest zdejmowana izolacja, a następnie odsłonięte jeden z przewodów. Po tym oczyszczony przewód nawinięty kilka razy (3-5 zwojów) wokół nie szczotkowanego przewody i owinięte u nagi podstawy. Nadmiar przewodu trzeba ciąć. Z drugiej strony przewody dołączać wtyczkę do gniazdka elektrycznego. Jeden koniec przewodu ze zwoju uruchomi się w wodociąg, w tym zwoje powinny stykać się z lodem, a widelec tłoczony jest do gniazdka.

Aby uniknąć zwarcia w sieci trzeba uważać, aby niezabezpieczone części przewody nie stykały się ze sobą.

Praca narzędzia na podstawie lędźwiowej wody

Jeśli woda ma dużą ilość zakrętów, to do jego rozmrażania można zastosować domowe narzędzie, w konstrukcji którego wchodzą squirt, poziom hydrolizatu rury i druty.

  • Na początku budowy instrumentu rury łączy się z drutem, taśmą izolacyjną (może podejść i taśmy klejącej). Przy tym przewód powinien być krótszy niż rury.
  • Urządzenie uruchomi się w rurę i do niego serwowane jest gorąca woda, która musi dostać się do lodowego zatoru. Lód stopniowo będzie rozmrażać, a napływającą wodę trzeba będzie usuwać. Przy następnym wejściu słuchawkę trzeba wspomagać głębiej i powtórzyć operację.
  • Taka praca postępuje na tyle wolno, ale tak jak przy produkcji narzędzi nie wymaga większego wysiłku, taka metoda jest potrzebny.

Pomoc profesjonalistów

Jeśli sytuacja rozwinęła się tak, że zamrożone wodociąg nie można rozgrzać się własnymi siłami, można uciec się do pomocy specjalisty. Z pomocą zbiornik agregatu uda mu się szybko uporać się z problemem. Po przeprowadzonej operacji będzie podawany do gotującej się wody, która w krótkim czasie rozmrażać wodociąg.

Jeśli nie chcesz tracić czasu i sił na rozgrzewka wody zimą, najlepiej w czasie ciepłej zadbać o to, aby woda dotarła do punktu odbioru przez cały rok.

Wideo

W tym filmie jest opisane jak odblokować rurę prom:

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn