Dom
Tematy

Jak prawidłowo zrobić podłogę

7 czerwca 2020

425

Jak prawidłowo zrobić podłogę

W tym artykule wyjaśnimy, jak poprawnie zrobić podłoże w drewniany i murowany dom, należy rozważyć różne metody, a także pokażemy zdjęcia i wideo instrukcje.

Podłoże stanowi która jest wyrównana podstawę, przygotowane do układania wykładziny. Dlatego dla prawidłowego wykonania samodzielnej naprawy, należy odpowiedzialnie podejść do urządzenia z poziomu podłoża.

Opcje obróbki zgrubnej posadzki w budynku z cegły

Igłowych posadzkę w budynku z cegły można zrobić z wykorzystaniem różnych technologii. Ostateczny wybór zależy od tego, jaki jest końcowy materiał wykończeniowy będzie używany. Na przykład, jeśli na podłodze będą układane płytki ceramiczne, to trzeba budować betonowe podłoże. Jeśli chcesz drewniana podłoga, odpowiednio, powstaje suchy jastrych. Więcej o tym lub innym rodzaju obróbki zgrubnej posadzki, można zapoznać się dalej.

Na ziemi

Ta metoda jastrychu jest ekonomiczne, ponieważ nie ma potrzeby instalować belki. W tym przypadku należy wzmocnić grunt, czyniąc piaszczystym i wykonując ocieplenie.

Podłoże na ziemi, nadaje się tylko w tych przypadkach, jeśli podłoże jest całkowicie suche.

Tak, przed bezpośrednim zalaniem, grunt pieczęcią. To jest ważne, aby zapobiec jego skurcz. Po poduszka wykonana jest z piasku. Lekko zwilżyć piasek, używając вибромашину trzeba go ubić. W rezultacie należy zmniejszyć do 25%. Dla większej wytrzymałości kolejną warstwą można wlać granit.

W następnym etapie należy wykonać izolację przeciwwilgociową. Jest ona niezbędna, aby wilgoć z gruntu nie przedostawała się do środka. Na przykład, można użyć polimerowej membrany lub rolki bitum. Materiał układa się na zakładkę do 200 mm. Również izolacja przeciwwilgociowa powinna zachodzić na ściany na wysokość 200 mm. Po wylaniu wylewki, wszystkie resztki trzeba będzie przyciąć.

Wypełnienie do poziomu podłoża na ziemi, wykonuje się cienką warstwą. Będzie on służył jako platforma pod hydro - i paroizolację. Do obróbki zgrubnej jastrychu zaleca się stosować beton klasy B. Jego wypełnienie stanowi żwir o średnicy do 22 mm. Optymalnej grubości warstwy roboczej na ziemi, jest uważany za 50 mm. Wypełnienie odbywa się w poziomie. Gdy jastrych mokry, na podłodze znalazła się warstwa paroizolacji, na przykład, zapraw polimerowo-bitumiczna membrana, która zawiera w sobie włókna szklanego lub poliestru. Użycie tego materiału pozwoli w przyszłości znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Po to wykonuje się docieplenie styropianem lub innym odpowiednim ociepleniem.

Suchy sposób

Układanie roboczej podłogi na lagi. Ten sposób wymaga mniejszej marnowania czasu i wysiłku, niż wylewka betonowa. Ponadto podczas jego wykonywania nie jest wykorzystywana woda, odpowiednio wilgotność pozostaje bez zmian i równolegle można produkować inne prace remontowe. Legary mocowane do belki lub na podłoże z betonu.

Przy układaniu roboczej podłogi na legary należy znać pewne niuanse:

 • trzeba zrobić orientację znaczników za pomocą trwającej przewodu lub poziomego poziomu w ciągu całego przebiegu prac;
 • warto upewnić się, że jako suszenia drewna;
 • w celu uniknięcia skraplania warto chronić opóźnień najprostszym гидроизолятором;
 • w salonie lagi powinny znajdować się z dokładnością do 35-40 cm, a ich wielkość waha się w szerokości od 8 do 10 cm, a grubość od 2,5 do 6 cm;
 • w przypadku nierównego żelbetowego pokrycie montaż lag realizują na uszczelki z wstępnie склеенной sklejki;
 • w oparciu o płeć robią otwory pod kołki rozporowe plastikowe, w które zostaną dołączone opóźnień za pomocą wkrętów;
 • w razie potrzeby służy izolowane materiału.

Zazwyczaj podłoże układa się z płyt WIÓROWYCH, których twardość jest określana na podstawie nawierzchniowej.

Na regulowane lagi

On staje się coraz bardziej popularne i jest montowany za pomocą mocnych i solidnych plastikowych śrub. Wykonany w ten sposób podłoga nigdy nie będzie skrzypieć, a pracy nie wymagają dużo czasu.

Proces instalacji:

 • Każda laga przygotowywany jest osobno: w niej zaczyna wiercić otwór, a w nim do skręcenia śruby;
 • Legary ułożone na miejsce w odległości 1 cm od powierzchni ściany;

Jako alternatywa regulacji podłodze na legarach montowane podłoga z płyt WIÓROWYCH, zamontowane na tulei z gwintem wewnętrznym. W ten sposób arkusz sklejki pojawiają się nogi, ale przy tym jest w stanie wytrzymać ogromne obciążenia.

Suche jastrychy

Ta metoda daje możliwość wyrównać wszelkie wady podłoża i układania wszelkie odpowiednie warunki temperaturowe.

Proces technologiczny:

 • Podstawa geowłókniny warstwą materiału dla paroizolacji i mocowana za pomocą taśmy klejącej. Folia powinna zachodzić na ściany na wysokość suchej warstwy jastrychu;
 • Dalej odbywa się zasyp z перлитового, кремнеземного lub kwarcowego piasku, żużlu i tym podobne z frakcji nie więcej niż 2-5 mm;
 • Zasypowy warstwa wyrównuje się łatą na wymagany poziom;
 • Następnie montowane są płyty WIÓROWEJ, sklejki lub гипсоволокна, spełniające rolę suchego jastrychu.

Mokra wylewka

Ta metoda jest powszechnie stosowana, ponieważ wszystkie materiały znajdują się w wolnej sprzedaży i kosztuje stosunkowo tanio.

Ich układanie odbywa się w następujący sposób:

 • Podstawa wyczyszczone, geowłókniny гидроизолятором i izolatorem ciepła;
 • Następnie ustawiane są sygnały ze stali w odległości 2 metrów od siebie;
 • Zaprawa do jastrychu nakłada się kilkakrotnie z późniejszym wyrównaniem regułą i kielnią;
 • Jeśli planujesz nawierzchniowa z delikatnych materiałów, należy dodatkowo pokryć podłogi samopoziomujące mieszaniną o grubości warstwy do 1,5 cm.

Może być również stosowany jastrych, który jednocześnie odgrywa rolę mety i zgrubnej posadzki.

Jego przelewa na wstępnie oczyszczone i pokryte farbą podkładową podłoże. Po wylaniu zaprawy powierzchnię, rozprowadzić za pomocą specjalnego łożyska igiełkowe, który uchroni powierzchnię od wszystkich pęcherzyków powietrza.

Grubość warstwy jastrychu nie więcej niż 3 mm, odpowiednio, i czas schnięcia go znacznie mniej, niż u posadzki z cementu i wynosi nie więcej niż 14 dni.

W drewnianym domu

W prywatnym domu należy zapewnić dobrą wentylację w piwnicy, poprzez budowy tam otworów. W przypadku surowego gruntu w piwnicy mieści glinianym lub betonową warstwę izolacyjną.

Warto również гидроизолировать fundament рубероидом lub innym podobnym materiałem.

Wszystkie drewniane elementy konstrukcji podłogi powinna być dwa razy przetwarzane środkiem do antyseptyki.

Układanie roboczej podłogi w drewnianym domu odbywa się za pomocą desek, na których rozprzestrzenia się гидроизолятор, materiał cieplnej i pary izolacji.

Oto i wszystkie podstawowe opcje montażu do poziomu podłoża, który z nich jest odpowiedni, zależy tylko od ciebie, opierając się na warstwę wykładziny podłogowe.

Polecam przeczytać:

 • czym pomalować drewnianą podłogę w domu;
 • jak ocieplić podłogę na balkonie haydite;
 • jak zrobić polimerowa podłoga własnymi rękami.

Wideo

Proces budowy do poziomu podłoża jest dostępny w następujących filmach:

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn