Dom
Tematy

Jak wyregulować narożniki listwy

11 października 2020

2100

Jak wyregulować narożniki listwy

Cokół stropowy staje się ostatnim etapem prac remontowych. Jest elementem dekoracyjnym, który dopełnia pomieszczenie. Najtrudniejszą rzeczą na tym etapie pracy będzie dopasowanie narożników. Wszyscy starają się, aby połączenia między listwami były niewidoczne. Proces dodatkowo komplikuje fakt, że znalezienie mieszkania o idealnie płaskich ścianach i narożnikach jest prawie niemożliwe.

Najpierw spójrz na rogi pokoju. Możesz do tego użyć kwadratu. Jeśli wszystkie są równe 90 stopni, wówczas montaż cokołu zostanie uproszczony dzięki możliwości użycia specjalnego narzędzia - skrzynki uciosowej. W przeciwnym razie będziesz musiał sam pokonywać zakręty.

Zapewniając kąt prosty, listwa przypodłogowa będzie musiała zostać przycięta pod kątem 45 stopni. Aby to zrobić, włóż cokół w rowek narzędzia, tak aby przycinana krawędź znajdowała się na odpowiednim znaku. Następnie ostrym nożem odetnij nadmiar. W przypadku, gdy listwa przypodłogowa jest wykonana z twardego materiału, będziesz potrzebować piły do ​​metalu.

W ten sam sposób wycina się drugi cokół, który później zostanie zadokowany z pierwszym. Obie części muszą być połączone ze sobą, aby zapewnić prawidłowe cięcie. W zależności od sytuacji konieczne może być dostosowanie narożników.

Następnie każda listwa przypodłogowa jest pokryta klejem lub specjalnym uszczelniaczem na bazie silikonu. Kiedy klej jest jeszcze mokry, nadal istnieje możliwość przycięcia narożników.

Jeśli kąt jest nierówny, musisz zmierzyć jego wartość i podzielić na pół. Wynikowa wartość pokaże, przy jakim znaku należy wyciąć listwę przypodłogową.

Po przyklejeniu całej listwy wszystkie połączenia należy nasmarować specjalnym kitem. W takim przypadku musisz upewnić się, że nie uderzy w ściany ani sufit.

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn