Dom
Tematy

Czyszczenie rur kanalizacyjnych. Usuwanie zatorów w kanalizacji

7 maja 2021

739

Czyszczenie rur kanalizacyjnych. Usuwanie zatorów w kanalizacji

Kanalizacja – jest to miejsce, które najczęściej przynosi nieoczekiwane trudności. Zdarza się, że z czasem w zlewie nie ucieka woda, co dzieje się z powodu powstałej korki. W takich przypadkach konieczne jest czyszczenie rur kanalizacyjnych, jednak trzeba ją wykonać poprawnie, w przeciwnym razie można uszkodzić przewód lub w najlepszym przypadku, po prostu nie usunięcie przeszkody.

Jak znaleźć miejsce ograniczenia?

Gdzie doznał przeszkody? Aby to stwierdzić, nie trzeba być doświadczonym hydraulikiem. Wystarczy wiedzieć, że doprowadzić do całkowitych zatorów najczęściej zdarzają się w pionie kanalizacyjnym, w zakup łazience lub kuchni. Może również powstać korek w rurze dostawą do pralce. I wreszcie, niedrożność może być wspólne – czyli wydarzył się nie z twojej winy, tak i korek gdzieś w ogóle pionie, a nie w mieszkaniu. Jeśli zaś chodzi o prywatnym domu, to powód ograniczenia należy szukać na ulicy, w miejscu, gdzie lokalna kanalizacja łączy się z miejskiego (lub w miejscu wyjścia rurociągu na szambo).

Woda, tkwią w zlewie, niekoniecznie oznacza, że mam problem ogólny. Na przykład, woda nie przechodzi w łazience. Można spróbować zmyć wc i włączyć wodę w kuchni – jeśli tam idzie dobrze, to problemu należy szukać w miejscu, gdzie woda jest w zastoju. Jedną z dopuszczalnych metod w tym przypadku – maszynka do czyszczenia. Ale, ponieważ nie u wszystkich, to najlepiej użyć bardziej dostępne metody i środki, które są pod ręką.

Aby przebić się przez korek, można użyć nie tylko cięgno, ale i spirala. Jeśli istnieje specjalistyczny do pisania, można znacznie zaoszczędzić czas, wykonując pracę nie ręcznie.

Ci, którzy mieszkają w bloku, gdzie na piętrze znajduje się kilka mieszkań, mogą zmierzyć się z innym problemem. Woda może nie tylko łączyć się w umywalkach i toalecie – będzie również wspinać się na górę, tworząc doprowadzić do całkowitych zatorów. Warto zauważyć, że w pojedynkę poradzić sobie z takim niespodziewanym wyzwaniem ciężko, więc w tym przypadku lepiej jest zwrócić się do publicznej służby – chodzi o to, że padnie cały pion wejścia. Czyszczenie kanalizacji, w tym przypadku jest niemożliwa.

Jeśli nie chcesz nabierać wody do zlewu, należy umieścić pod umywalką zawór zwrotny – nie da wodzie odbywać się temu.

Rodzaje zatorów

Doprowadzić do całkowitych zatorów mogą być różne. Rozważmy główne rodzaje zatorów i to, jak je usunąć środków w kasie.

Tak zwany czas mam problem rzadko pojawia się natychmiast. Jeśli gospodarz uprzejmy, to będzie mu łatwo zobaczyć, że woda zatrzymuje się w umywalce lub w toalecie, przed tym, jak połączyć się przez rury. Sytuacja niestraszna, ale środki należy przyjąć tak szybko jak to możliwe.

Przez co zdarzają się koszty doprowadzić do całkowitych zatorów? W rury wraz z wodą dostają się mikroskopijne krople, zbudowane z cząsteczek tłuszczu. Trzymanie się swoich ścian, gromadzą się, tworząc korki, przez które woda przepływa powoli, a to wcale nie przechodzi.

Inny rodzaj ograniczenia znany jako mechaniczny. Może on pojawić się w tych miejscach, gdzie są małe dzieci, które lubią rzucać się w zlewu lub wc jakieś przedmioty, licząc to swego rodzaju grą. Oto tylko rodzicom, potem ta "gra" nie bardzo podoba – rzecz wyjąć nie jest tak proste, wskutek czego woda znowu nie przechodzi.

Doprowadzić do całkowitych zatorów mogą powstawać i z tego powodu, że zatykają się syfony. Na początek – co to jest i gdzie się znajduje? Syfon jest małym urządzeniem, które dzięki specjalnej konstrukcji nie przepuszcza w zakwaterowanie zły zapach. Istotą jego działania jest następująca – w nim zawsze jest mała ilość wody, dlatego powietrze przez nią przejść nie może. Jednak z czasem w niego trafia śmieci, włosy, tłuszcz i inne. Wszystko to strzela wygięcie, dlatego należy go przeczyścić. Jak to zrobić, zastanów się poniżej.

Usuwanie zatorów

W przypadku niedrożności syfonu, to go rozwiązać najprościej. Wystarczy go usunąć odkręcając w kierunku gwintu, wtedy należy go przepłukać. Pamiętamy, że woda w zlewie będzie teraz płynąć na podłogę, więc płukanie należy robić, po wprowadzeniu pod umywalkę wiadro. Po oczyszczeniu odbywa odwrotny montaż i mogą zawierać wodę. Jeśli odchodzi rur szybko, to znaczy, że problem został rozwiązany.

Przed tym, jak w pełni wykorzystać oczyszczony syfon, trzeba sprawdzić, czy nie ma wycieku. Do tego miejsca styku z rurą i umywalką wytarte szmatką do sucha, a następnie, po tym jak została otwarta woda, sprawdzają, czy nie pojawiła się gdzieś wilgoć. Jeśli pojawiła się szczelina (zwykle na gwincie) należy uszczelnić silikonem, ponownie wycierając miejsce wodą..

Technogeniczne przeszkody

Bardziej skomplikowane zatkanie jest technogeniczne. Jest on znany z tego, że pojawia się nieoczekiwanie i stale, przy czym najczęstszą przyczyną jego powstania może być nieprawidłowa projektowanie rur w prywatnym domu wielomieszkaniowym lub mieszkania. Przy tym niedrożność może odbywać się w odstępach 3, a czasami nawet w 2 tygodnie – i to wszystko z powodu źle dobranego kąta obrotu rury! Zazwyczaj, cokolwiek naprawić później trudne i kosztowne, więc jeśli jest możliwość skontrolować montaż kanalizacja w trakcie budowy – zrób to, bo potem trzeba się przyzwyczaić do wywołanedrewniaki.

Jaki środek do udrażniania rur kanalizacyjnych lepiej? Zorientować się w tym można, jeśli wziąć pod uwagę, że te lub inne narzędzia stosowane do różnego rodzaju zatorów i nie zawsze mogą być stosowane we wszystkich przypadkach.

Hydrodynamiczne czyszczenie

W jakich sytuacjach stosuje się hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji? Ona jest potrzebna wtedy, gdy zwykłe środki – linka lub sody oczyszczonej – po prostu nieskuteczne. Zasada jej działania jest trudne do zrozumienia – przez maszynkę serwowane jest woda, w tym na płyn okazuje się silną presję. Pod tą presją korek jest podzielony na małe cząstki, jest coraz mniej i wkrótce całkowicie znika.

Zatkanie eksploatacyjne

W przypadku blokad operacyjnych do najczęstszych należą wystarczy użyć roztworu z dodatkiem sody oczyszczonej. Mieszając ją z ciepłą wodą, można łatwo poradzić sobie z zatorem, ponieważ soda niszczy cząsteczki tłuszczu, zmniejszając korka w rurze. Można również użyć chemosolutions – ale należy się z nimi obchodzić ostrożnie, w przeciwnym razie może zaszkodzić skórze rąk, ciała lub uszkodzić oczy.

Zastosowanie chemii

Stosując chemię, należy uważnie przeczytać instrukcję, opowiada, jak poprawnie zastosować skład. Należy także dostępność środków ochronnych. Wskazane jest, aby ci, którzy takich środków nie ma i nie uczestniczy w czyszczenia ograniczenia, opuścili pokój. Poza tym, przydałoby się otworzyć okno i przewietrzyć pokój, jak podczas stosowania chemii, jak i po.

Pompe ...

Jednym z przydatnych narzędzi do czyszczenia jest pompe.... Jeśli używać go w prawidłowy sposób, można wyeliminować korki, powstałe w wyniku eksploatacji lub mechanicznego na rynku. Cieszyć się tłok problemu. Wystarczy zamknąć go gumową pokrywą otwór muszli, wlać do niej wodę, a potem gwałtowne ruchy w dół pchać wodę, aby przeszedł przez korek.

Drut do czyszczenia

Oprócz tłoka często stosuje się rurowy drut spustowy. Jej używają ślusarz z doświadczeniem. Drut pomaga wtedy, gdy od chemii lubtłoka nie ma żadnego pożytku.

Jaka drutu potrzebna? Mało wziąć zwykły drut. Potrzebował specjalnego linka, na jednym z końców ma uchwyt do tego, aby kręcić się cięgno. Po kołowych ruchów drugi koniec liny odbywa się w rurze, dochodzi do ograniczenia i zaczyna się wkręcanie w korek, stopniowo rozbijając ją. Jeśli linką nic nie mogę zrobić, może on krótki – najprawdopodobniej dłuższej liny może przynieść więcej korzyści.

Doprowadzić do całkowitych zatorów z powodu nieprawidłowego montażu

Częste doprowadzić do całkowitych zatorów mogą powiedzieć o tym, że w jakimś miejscu kanalizacja zbierane prawidłowo. Trzeba znaleźć to miejsce i w miarę możliwości go naprawić. Przy tym trzeba wziąć pod uwagę, że poprawka kąt nachylenia nie w jednym miejscu, a na całej długości. To oznacza, że będzie musiał zrzucać całą rurę, może kilkanaście metrów.

Jak ustalić, jaki kąt nachylenia poprawny? To jest niezwykle prosta – na każde 2 m rury kanalizacyjnej musi iść pochylenie w 2 cm Nieprzestrzeganie tego zalecenia prowadzi do zatorów.. Jeśli kąt nachylenia niewystarczająca – cząstki stałe nie będzie normalnie przejść przez rurociąg, stopniowo wzmocnione na ścianach. Jeśli kąt jest większy niż woda będzie przebiegać zbyt szybko, nie udało mu się zabrać ze sobą cząstki stałe, co będzie prowadzić do tego samego efektu, co w pierwszym przypadku.

Do czyszczenia kanalizacji w domku kraju można praktycznie tymi samymi środkami, które są używane w mieszkaniu. To tylko rury znajdują się wzdłuż ściany lub w podłodze, a na ulicy i często, jeśli nie zostały położone przez samego właściciela, określić ich lokalizacja nie jest tak łatwo.

Środki ludowe czyszczenia

Czyścić rury w prywatnym domu można za pomocą octu lub sodę. Przy tym mieszanka tych składników (jednego lub kilku) przygotowuje się bezpośrednio w najniższej rurociągu. Do mieszania roztworu wymaga szklankę, który w połowie wypełniają sody oczyszczonej, a w połowie – octem. Otrzymany środek wlewa się w otwór spustowy i zamknął na chwilę, nie mniej niż 2 godziny. Gdy ten czas minie, w rurę wlewa 1-2 l wody o temperaturze 100°C – tak można określić, zaginęła korek lub nadal pozostaje. Oprócz tego, gorąca woda zmyje resztki octu i sody oczyszczonej.

Wideo

Zobacz, jak przeczyścić odpływ rury sodą i octem:

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn