Dom
Tematy

Co zrobić, jeśli niskie ciśnienie wody w mieszkaniu

1 czerwca 2020

4978

Co zrobić, jeśli niskie ciśnienie wody w mieszkaniu

Każdy z nas zetknął się z problemem, kiedy z kranu źle płynie woda. To nie śmiertelnie, ale nadal daje wiele niedogodności i sprawia, że pobyt w domu некомфортным, a niektóre urządzenia nie mogą pracować przy niskim ciśnieniu. Wszyscy właściciele domów powinni wiedzieć, że istnieją pewne normy poziomu ciśnienia wody w domu. Gdy są one zaniżone, więc zapewniają niskiej jakości usługi, łamiąc swoje prawa. Przecież płacisz użytkowe i warunki muszą być odpowiednie. Prawda, czasami przyczyna wcale nie niskiej jakości usługi. Z tego artykułu dowiesz się o wszystkich możliwych przyczynach słabego ciśnienia wody, a także o tym, co zrobić, jeśli niskie ciśnienie wody w mieszkaniu.

Typowe problemy

Przyjrzyjmy się 5 głównych przyczyn, z powodu których jest złe ciśnienie wody w mieszkaniu.

Niewystarczające ciśnienie wody w głównym rurociągu. Skąd bierzemy wodę? Dla systemów rur wodociągowych ona wchodzi do naszych mieszkań od przepompowni. Ponieważ taki system wodociągu монтировалась bardzo dawno temu, rury, naturalnie, zużywają się od długiej eksploatacji. Wymieniać ich na razie nikt nie zamierza, dlatego, aby zachować te rury, co jest, i nie dopuścić do przyszłych przecieków, organizacji zmniejszają ciśnienie w rurociągu. W takim przypadku liczba prowadzonej wody jest znacznie niższa. Ponadto, w miastach, gdzie budowane są nowe domy i wieżowców, ich podłączony do tej samej sieci wodociągowej. Więc wychodzi na to, że konsumenci dużo, a ciśnienie wciąż ten sam.

Im więcej ludzi zużywają wodę, tym mniejsze ciśnienie. Jak zwiększyć ciśnienie w takim przypadku? Niestety, jedynym rozwiązaniem problemu jest wymiana głównych rur.

Zbyt niskie ciśnienie w rurach domu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu bloku mieszkalnego, piony wodno całego domu mogą zanieczyszczone. W nich powstają różne osady, które sprawiają, że przelotowe przekrój rur mniejszą. Jeśli wytłumaczyć prościej, wewnątrz na ściankach rur wodociągowych osadza się nalot, który z czasem wzrasta, robi rurę do połowy pełnego. W takim przypadku w rurach znajduje się zbyt mała ilość wody. W takim przypadku pionów trzeba całkowicie zmienić.

Częściowa wymiana pionu nie jest zalecane.

Niskie ciśnienie może być spowodowane regulacją i stanem водонапорного sprzętu, który znajduje się w piwnicy budynku. Gdzie narzekać w takim przypadku? Należy udać się do URZĘDU, który ponosi odpowiedzialność za taki sprzęt.

Jest zatkana kanalizacja w domu. Jest to kolejny częsty powód. Szczególnie często zapychają rury z metalu. Na ich ścianach tworzą się rdza i inne osady. I nawet jeśli masz rury z tworzyw sztucznych, rdza może dostać się do systemu z miejsca styku z tworzywa sztucznego rury ze stali. W takim przypadku wodzie trudno przejść przez zatkane rury, czego konsekwencją jest niskie ciśnienie. W takim przypadku istnieją dwa warianty rozwoju: czyszczenie rur lub ich całkowita wymiana. Oczywiście, że wszystkie te prace musi płacić właściciel.

Zła praca mieszacza. Cały problem może kujawiak w kranie. Niskie ciśnienie może być w przypadku, gdy kaseta lub żuraw-pudła są zanieczyszczone lub uszkodzone. Wtedy będzie źle przepuszczać wodę. Musiał wymienić kran-буксу lub w szczególnych przypadkach sam mikser. Problem może być spowodowane i w zanieczyszczonym аэраторе.

Jak wyczyścić aerator, znajdziesz w filmie wideo:

Schemat wodociągu. Ciśnienie może spaść w tym przypadku, jeśli jednocześnie włączone kilka водопотребителей. Na przykład, tak w duszy, a ktoś z członków twojej rodziny zmył wc i postanowiłem umyć naczynia. Inny przypadek, kiedy pralka nabiera wody w systemie w tym momencie też spada ciśnienie, i nie można normalnie myć ręce. Dlaczego tak się dzieje? Bo doprowadzenie rur jest tak, że konsumenci wody są podłączone do niej "konsekwentnie". W tym przypadku ciśnienie wody w ostatnim konsument wody będzie zbyt mały.

To główne przyczyny, które mogą prowadzić do słabego ciśnienie wody. Aby dowiedzieć się, jak rozwiązać zaistniały problem, trzeba określić przyczyną w twoim przypadku. Teraz przyjrzymy się, jak to zrobić.

Znaleźć przyczynę

Oto algorytm postępowania dla ciebie, gdy zauważysz słabe ciśnienie wody:

  • Aby rozpocząć, odwiedź sąsiadów z góry i z dołu, jeśli ciśnienie spadło i u nich, to problem może być w zachwaszczenia pionu w domu, ale aby się upewnić czy tak jest, trzeba zrobić jeszcze 1 krok.
  • Dalej, skontaktuj się z właścicieli sąsiednich domów, a w przypadku, gdy w ich mieszkaniach ciśnienie też spadł, problem tkwi w głównym przewodzie rurowym, jeśli nie, problem w pionie domu.
  • Jeśli okazało się, że u sąsiadów wszystko jest w porządku, to znaczy, że sprawa w twojej instalacji kanalizacyjnej.
  • Aby określić, zatkany czy twój wodociąg w pełni, sprawdź wszystkie krany, jeśli są one równie dają niskie ciśnienie, sprawa jest w twoich rurach, zwłaszcza do pisania.
  • Jeśli, na przykład, w kuchni masz woda płynie dobrze, a w łazience ciśnienie słaby, to chodzi o walnięcie instalacja wodociągowa urządzeniu.

W ten sposób można dowiedzieć się, w czym leży przyczyna. A poznawszy przyczynę, można sporządzić plan działań korygujących.

Rozwiązujemy problem

Teraz przeszliśmy do głównego pytania: jak zwiększyć ciśnienie wody? Rozważmy kilka sposobów.

  • Czyszczenie mieszalnika. Jeśli problem tkwi w samym kranie, trzeba albo wymienić, albo kupić złamany szczegół. Należy również sprawdzić aerator. Odkręć go i zobacz, nie jest zabrudzony czy on. Jeśli tak, po prostu oczyścić, wypłukać wodą. Gdy zatkana kratka, to odwiń go i wyczyścić, jeśli to nie działa, to należy użyć igły lub szpikulec.
  • Czyszczenie lub wymiana rur. Jeśli rury są zatkane, trzeba je przeczyścić. Najlepsza będzie opcja wymiany rur w pełni. Taką pracę muszą wykonywać specjaliści. Od ciebie tylko trzeba jedynie zakup materiałów i wynagrodzenia pracowników. Kupuj z tworzyw sztucznych rury, bo na nich nie będzie powstawać rdza, mają doskonałe osiągi i mają przystępną cenę. Jeśli chcesz, aby ciśnienie wody było jeszcze lepiej, można kupić rury o większej średnicy.
  • Насос для повышения давления воды в квартиреInstalacja pompy w mieszkaniu. Aby ciśnienie wody w twoim mieszkaniu był na odpowiednim poziomie, można kupić specjalne pompy. To zapewni dobre ciśnienie, ale tylko po mieszkaniu. Na ogólny pion w domu, on nie ma wpływu.
  • Jeśli problem tkwi w słabym ciśnieniem rur domu, można kupić pompę i ustawić go na cały pion. W takim przypadku można dogadać się z sąsiadami, aby zebrać fundusze na takie urządzenie (ten wariant trzeba wcielać w życie, jeśli twoje liczne odwołania do URZĘDU nie zakończyły się sukcesem).
  • Kiedy sam problem w schemacie wody, można ją poprawić. Na przykład, na rysunku poniżej pokazano, jak są podłączone водопотребители.

W takim przypadku mycia będzie słaby ciśnienie wody. Ale to, co można zrobić, aby wyrównać ciśnienie we wszystkich urządzeniach sanitarnych.

Za pomocą kolektora można wyrównać ciśnienie wody i podłączyć urządzenia równolegle. W takim razie w całym mieszkaniu nie będzie wystąpić spadki ciśnienia wody.

W ten sposób można pozbyć się słabego ciśnienia. Ale co zrobić, jeśli problem tkwi w zatkany pionów w domu, a kupić pompa się nie chce?

Walczymy o odpowiedni spad

Tak jak za pracę pionów w domu odpowiada URZĘDU mieszkaniowego, trzeba napisać wniosek na piśmie o tym, że ciśnienie w twoim domu jest zbyt niski. W rzeczywistości, można dochodzić swoich praw, tak jak płaci się za określony poziom ciśnienia wody, ale nie dostaniesz go. Dążyć do czegoś, w tym przypadku będzie trudno i długo, ale wciąż możliwe. Jeśli twój wniosek rozpatrywać chcą wysłać ją listem poleconym. Po upływie 10 dni od daty otrzymania możesz pisać skargi do URZĘDU i poprosić ich, aby sprawdzić ciśnienie w układzie i na wprowadzeniu do swojego mieszkania. Jeśli problem nie rozwiązał się, masz prawo domagać się zmniejszenia płatności, ponieważ usługi świadczone ci, nieodpowiedniej jakości.

Jeśli u was, drodzy czytelnicy, były przypadki postępowań z Biuro Mieszkaniowe, napiszcie w komentarzach, jak szybko organizacja zareagowała na twój problem? Dostarczyły czy oni ci odpowiedni poziom ciśnienia wody? Jeśli nie, to co ty robisz? Takie przykłady pomogą wszystkim dowiedzieć się, co robić w przypadku awarii i niespełnienia wymagań. Jak to się mówi: "Ostrzeżony, ocalony".

Wideo

Przyczyną słabego ciśnienia może być spowodowane w zatkany filtrze wstępnym. Zobacz, jak należy go czyścić:

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn