Dom
Tematy

Co zrobić, gdy zamarzła kanalizacja

2 czerwca 2020

2066

Co zrobić, gdy zamarzła kanalizacja

Duże niedogodności mogą przynieść korki lodowe, które powstały wewnątrz rur kanalizacyjnych, w takim razie nie możesz w pełni korzystać z wodą w domu. Problem zamarzania rur trzeba decydować szybko. Tak jak jest to zjawisko dość częste, rozwiązanie problemu już dawno znaleziona, trzeba tylko stosować się do zaleceń. Ponadto, ważne jest, aby nie tylko rozwiązać ten problem, ale i dowiedzieć się o przyczynę powstawania lodu w rurach kanalizacyjnych. Przecież nie eliminując samą przyczynę, trzeba wielokrotnie musiał zmierzyć się z zamarzaniem rur. Przyjrzyjmy się szczegółowo zastanów się, co zrobić, gdy zamarzła kanalizacja.

Zamarzanie kanalizacji – przyczyny

W zasadzie zamarzaniu rur odbywa się z powodu błędów popełnionych podczas instalacji systemu. Lub awaria może wystąpić, jeśli prawidłowo korzysta z kanalizacji. Oto główne czynniki, które powodują takie zjawisko:

 • Zamontowana rura ma niewystarczający pochylenie lub używana jest rura o mniejszej średnicy, niż trzeba. Takie błędy powodują, że prędkość ruchu ścieków mała, mogą gromadzić się w rurach i przy silnym mrozie marznąć. Właśnie w takim przypadku powstaje najdłuższa lodowa korek.
 • Odprowadzenie wody do szamba. Gdy pola filtrowania są na niewystarczającej powierzchni, a rury drenarskie program płytko, woda z szamba nie będzie wychodzić. W końcu zaleje, a nowy płyn, co będzie robić i zbierać się w rurach. Aby rozwiązać ten problem, trzeba wyodrębnić zawartość szamba, dopóki nie nastąpi ciepło, i można przerobić pola filtracji.
 • Przepływ wody. Zdarza się, że w domu przecieka zawór w сливном zbiorniku, kran w łazience lub kuchni. W takim wypadku woda będzie stale postępować w rury w małej ilości. Tak jak jej mało, to łatwo może zamarznąć w drodze do септику. Warstwa za warstwą zamarza, tworząc lodową korek. Właściciel po prostu trzeba naprawiać uszkodzenia, w celu uniknięcia wycieków płynu.
 • Jest jeszcze jeden powód – mam problem. Od tego nikt nie jest ubezpieczony, więc trzeba będzie nie tylko отогреть rury, ale i je wyczyścić.
 • Rury kanalizacji неутепленные. Jeśli ich nie izolować, to woda będzie często zamrażać.

Uzbrojony w tę wiedzę, możesz zapobiec następujący pojawienie się korków lodowych w systemie. Ale co zrobić, jak rozwiązać ten problem?

Wyzwanie specjalistów – po prostu i bez trosk

Najbardziej banalny rozwiązaniem jest po prostu wyzwanie służb specjalnych Wodociągowe, którzy wiedzą, jak odmrozić kanalizacji. W zasadzie jest to dość rozsądnie. Hydraulicy już nie raz się spotkałem z taką sytuacją, są przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt. Z twojej strony nic robić nie trzeba, wystarczy zapłacić ludziom za wykonaną pracę. A dalej sprawa techniki – pracownicy mogą korzystać generatory pary, które serwuje par przewodów giętkich do miejsca, w którym powstał lód. W tym problem został rozwiązany. Ale zdarza się, że zamówień u hydraulików dużo, więc trzeba czekać. Przy okazji, jeśli ktoś z was zamawiał takich pracowników, możecie podzielić się w komentarzach, jak szybko przybyli i jak dobrze wykonywali swoją pracę?

Ale to najprostszym rozwiązaniem. Niektórzy nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na to, co mogą wykonać sami. A więc przyjrzyjmy się, jak rozwiązać problem samodzielnie.

Co trzeba wiedzieć?

Tak więc, po ustaleniu przyczyny, można przejść do jej likwidacji. Na początek trzeba ocenić skalę "tragedii", tak jak to będzie miało wpływ na wybór metody usunięcia awarii. Musisz dowiedzieć się:

 • gdzie dokładnie znajduje się lodowa korek;
 • jaka jest jej протяжность rur.

Mając takie informacje, można przystąpić do pracy. Na uzbrojeniu masz kilka metod, które możesz wybrać:

 • Wypełnienie gorącej wody w systemie.
 • Korzystanie z lampy lutowniczej.
 • Pary отогрев przy pomocy wytwornicy pary.
 • Zastosowanie zewnętrznych sposobów.

Przyjrzyjmy się, jak отогреть systemu każdym z tych sposobów.

Gorąca woda w pomoc

Jeśli okaże się, że zamrożone działka mała, polecam najprostszy sposób. Nawet dziecku na siłę to zrobić. Wystarczy tylko wypełnić kanalizacji ciepłą wodą z dodatkiem soli. Tanie i smaczne. Gdy woda będzie płynąć do miejsca edukacji korki, to stopniowo będzie rozmrażać ją. Taka metoda jest dobra w swojej prostocie i skuteczności.

W przypadku gdy korek znajduje się daleko od miejsca wyjścia kanalizacji, ta metoda będzie bezużyteczny. Zanim woda dotrze do miejsca edukacji, to po prostu ostygnie. Więc korzystać z ciepłej wody jest zalecane tylko wtedy, gdy korek jest blisko i jest niewielkich rozmiarów.

Ta metoda jest uniwersalna i nadaje się zarówno plastikowych, jak i metalowych rur kanalizacyjnych.

Plusy:

 • prostota;
 • skuteczność;
 • nie są wymagane dodatkowe narzędzia;
 • wszystko, co potrzebne jest pod ręką;
 • uniwersalność.

Minusy:

 • działa tylko w pewnych okolicznościach.

Korzystanie z lampy lutowniczej

Druga metoda nadaje się tylko w przypadku, gdy masz rury z metalu. Przecież plastikowe po prostu stopnieje. Ale jest dobry w tym, że lokalizacja korka i jej rozmiar nie mają znaczenia. Tak i używać manufaturing lampę zadanie prosta. Jedyny problem, że ciepło musi odbywać się na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w domu prywatnym, należy wykopujemy rów. Jest to szczególnie trudne w zimie, gdy ziemia jest twarda. No a dalej to już sprawa techniki! Ciepło żeliwne rury stopniowo, aby lód wewnątrz topiony.

Plusy:

 • nadaje się do każdego położenia i wielkości korka;
 • łatwość obsługi;
 • skuteczność.

Minusy:

 • zewnętrzne stosowanie;
 • nadaje się tylko do rur z blachy;
 • potrzeba kopać rów.

Par przeciwko lodu

W przypadku, gdy rury wykonane z tworzyw sztucznych, otwarty ogień użyć problematyczne. Ale to nie jest problem, ponieważ do tego celu dostępne są generatory pary, które pomogą przywrócić system dzięki gorącej parze. Trzeba tylko udać się do specjalistycznego sklepu i zakupić urządzenie.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz zapytać sąsiadów lub znajomych czy mają wytwornica pary. Mogą go pożyczyć ci do pracy.

Jak są wykonywane prace?

 • Wytwornica pary jest wypełniona wodą.
 • W rurze kanalizacji włożeniu węża, na końcu którego znajduje się wtryskiwacz. Trzeba go przebij się do oporu w lodowatej korek.
 • Uruchamia urządzenie.
 • W miarę jak korek będzie się topić, trzeba przenieść wąż dalej, aż korek nie zostanie wyeliminowany w całości.

Cechą korzystania z wytwornicy pary jest to, że jeśli trzeba odblokować rury znajdujące się pod ziemią, kopanie nic nie będzie.

Plusy:

 • bezpieczeństwo;
 • skuteczność;
 • łatwość.

Minusy:

 • zakup drogiego sprzętu.

Jedną z odmian tej metody – hydrodynamiczne mycie. Dla tego zastosowania instalacji, które zaprasza na gorącą wodę pod ciśnieniem. Dzięki temu, nie tylko napraw korek, ale i pozbyć się zatorów w rurach. Również dzięki tej metodzie można sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych rur w systemie.

Sposoby ogrzewania na zewnątrz

Oprócz tego, że na zewnątrz można korzystać z manufaturing lampę, istnieją inne metody ogrzewania. Na przykład, jest często używany sposób rozmrażania energii elektrycznej. Taka rozmrażanie nadaje się wyłącznie do rur metalowych. Po określeniu awaryjnego miejsca, tam, gdzie zaczyna się i kończy, mocowane zaciski. Do nich serwuje energii elektrycznej, która rozgrzewa metal. W końcu lód się topi.

Długość rozgrzewającego rurociągu zależy od mocy instalacji.

 

Otwarte rury można z góry podlewać ciepłą wodą.

Jeszcze jeden średnica sposób – instalacja samonagrzewanie kabla. Jest on przymocowany do rury, do niego serwowane są posiłki. Stopniowo rura nagrzewa i cel nie zostanie osiągnięty. Taki kabel można zainstalować na metalową i plastikową rurę.

Naprawiono problem, co dalej?

Po tym, jak wszystkie dzieła przez rozmrażanie spełnione, należy podjąć środki zapobiegawcze. W zimie od czasu do czasu spuścić w kanał wrzątku, wtedy kanalizacja nie zamarznie ponownie. Tak jak często rozmrażać system po prostu nie chce, gdy nadejdzie ciepła zajmie się ociepleniem rur kanalizacyjnych. Do tego celu można użyć tego samego kabla grzewczego, dzięki któremu woda nie będzie zamarzać, a nie będziesz musiał drżeć na mrozie, rozmrażanie kanalizacji. Ponadto, instalacja kabla odbywa się szybko i bez wysiłku.

Lepiej nie czekać, aż kanalizacja zamarznie, a o nią zadbać przed zimą, korzystając z porad z tego artykułu.

Wideo

Szli lodowatej korek kanalizacyjny hydrodynamiczny samochodem z podgrzewaną wodą CamSpay:

Zobacz, jak można odblokować spust wody w domu prywatnym:

Czy zauważyłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter, aby nam powiedzieć.

Doradzac

Zgłoś literówkę

Tekst do wysłania do naszych redaktorów:

bn